Polyuretánové závodné silentbloky: Aby bola jazda presná a pneumatiky netrpel

Chcete si užívať športovejšiu jazdu, presnejšie a ovládateľnejšie zatáčanie a bezproblémové rýchle brzdenie? Potom je možno na čase poobzerať sa po nových silentblokoch. A my by sme pre vás mali jeden tip – na vychytané závodné silentbloky Strongflex vyrábané v dvoch tvrdostiach.

Silentbloky Strongflex sú polyuretánové, čo im zaisťuje stálosť voči teplotám a vonkajším vplyvom a chemickú odolnosť proti benzínu, oleju aj iným látkam, ktoré sa pri jazdení do podvozku dostanú. Na rozdiel od klasických sériovo vyrábaných gumených silentblokov sa po čase nerozpadnú. Okrem toho, že pomáhajú k presnejšej jazde, tiež znižujú opotrebovanie pneumatík a starajú sa o lepšiu stabilitu i bezpečnosť vozidla.

Pre pohodlnejší a rýchlejší výber závodných silentblokov určených do moderných ale aj starších modelov áut stačí v hlavnej kategórii vyfiltrovať podkategóriu podľa značky auta a ďalej voliť podľa jeho typu. Pri každom z nich nájdete produkty v dvoch farbách:
  • Červené silentbloky 80 ShA majú podobnú alebo mierne vyššiu tvrdosť než gumové a výrobca na ne štandardne garantuje doživotnú záruku.
  • Žlté silentbloky 90 ShA sú športovou verziou určenou pre športové a pretekárske účely do extrémne namáhaných častí podvozku. Na tieto produkty je bežná dĺžka záruky dva roky. Postarajú sa o oveľa tuhšie uloženie, ktoré môže nepatrne znížiť pohodlnosť jazdy.