5 vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť pri zimnej starostlivosti

V zime dostáva v aute zabrať nielen podvozok. Špinavý sneh, zamrznuté hrudy, soľ alebo štrk na ceste, nepríjemná vlhkosť a výkyvy teplôt majú vplyv tiež na lak, pneumatiky, sklá a interiérové povrchy a textílie. Postarajte sa o váš voz, aby mrazivé obdobie prežil bez straty na vzhľade a funkčnosti. S osvedčenými prípravkami od značiek Meguiar's a Auto Finesse nešliapnete vedľa. Navyše sme pre vás vytvorili zoznam piatich vecí, na ktoré proste nesmiete zabudnúť.

pneumatiky v zimě

1. Lak sa musí lesknúť aj v zime

Toto pravidlo platí nielen kvôli peknému vzhľadu. Lesklý lak dáva jasný signál, že sa majiteľ o auto dobre stará. V zime je totiž dôležité, aby na karosérii zostávalo čo najmenej nečistôt. Pravidelné umývanie kvalitným autošampónom je teda nevyhnutnosťou. Odporúčame niektorý z radov Meguiar’s Ultimate Wash & Wax. Šampóny od tejto značky nepoškodzujú ochrannú vrstvu laku, navyše podporujú jeho lesk.

Nezabúdajte ani na vosky, seatingy či coating. Čokoľvek si vyberiete, dbajte na to, aby to na laku vytvorilo hydrofóbnu vrstvu odpudzujúcu vodu. Z našej ponuky autokozmetiky vyberáme napríklad hybridný keramický vosk Meguiar's pre ochranu a rozžiarenie laku alebo hybridný vosk Auto Finesse Fusion.

2. Aby ste nemuseli dýchať na dvere

Gumové tesnenie okolo okien a dverí dokáže poriadne potrápiť. Keď zadrží vodu a tá na dverách zamrzne, budete musieť vynaložiť veľmi veľké úsilie, aby ste dokázali dvere otvoriť. Našťastie ale existuje vychytaný pomocník. Sealant na plasty Auto Finesse Dressle, po jeho aplikácii budú tesniace prvky lepšie odvádzať vodu a už teda nebude mať čo primrznúť.

3. Obúchať topánky nestačí

Nezabúdajte ani na interiér, keďže obúchať topánky nestačí. Textílie, koberce a plastové interiérové povrchy dostávajú počas zimy tiež poriadne zabrať. Preto z nich pravidelne vysávajte nanesené nečistoty a ošetrujte povrchy peniacimi prípravkami, ktoré vyzdvihnú špinu zašlapanú alebo zadupanú do hĺbky vlákien a povrchov. Našim tipom je univerzálny čistič interiéru Auto Finesse Total Cleaner.

autokosmetika na zimní údržbu

4. Kolesá v tom nenechávajte

Pneumatiky a disky schytajú všetok sneh, ľad, chemický posypový materiál a rozbité cesty po roztopení bielej pokrývky. Preto pravidelne čistite disky a pneumatiky kvalitnými prostriedkami. Vyberáme napríklad čistič na kolesá Meguiar's Ultimate All Wheel Cleaner.

5. Nech mráz maľuje na susedovo auto

Koho by bavilo škrabať každé sklíčko alebo saunovať vnútro auta, aby súvislá vrstva ľadu na všetkých sklách povolila. Ak ošetríte sklá keramickými prípravkami alebo sealantami, budú okenné tabuľky odvádzať vodu a povrch zabráni zamŕzaniu. Navyše sa na skle prestanú usadzovať nečistoty znižujúce komfort a bezpečnosť pri riadení. Vyskúšajte napríklad Meguiar's Perfect Clarity Glass Sealant pre ochranu skiel a okien s efektom tekutých stieračov.
 
No a pretože čisté predné sklo je základ a ani jeho ošetrenie tekutým stieračom nestačí na všetko, nezabudnite pravidelne doplniť zásobu kvapaliny do ostrekovačov. Vyhnite sa lacným nemrznúcim zmesiam a vsaďte na kvalitu. Urobte si zásobu kvalitných zimných kvapalín, aby ste nemuseli kupovať drahú zmes na čerpacích staniciach. Odporúčame napríklad REPSTAR zimnú zmes do ostrekovačov do -20 °C.

 

Meguiar 's Hybrid Ceramic Wax - hybridný keramický vosk, 768 ml- 5 %

Meguiar 's Hybrid Ceramic Wax - hybridný keramický vosk, 768 ml

SKLADOM
Kód tovaru: MEG-G190526
Cena: 25,30 EURPôvodne: 26,60 EUR
Auto Finesse - Total Interior Cleaner 500 ml čistič interiéru

Auto Finesse - Total Interior Cleaner 500 ml čistič interiéru

SKLADOM
Kód tovaru: FIFI-AF26211
Cena: 16,00 EUR
Auto Finesse - Dressle All Purpose Dressing 500 ml sealant na plasty

Auto Finesse - Dressle All Purpose Dressing 500 ml sealant na plasty

SKLADOM
Kód tovaru: FIFI-AF26208
Cena: 19,50 EUR
Auto Finesse - Fusion Hybrid Wax 150 g hybridný vosk

Auto Finesse - Fusion Hybrid Wax 150 g hybridný vosk

Kód tovaru: FIFI-AF29125
Cena: 88,00 EUR